Вкрай важливо інформувати населення про необхідність неухильного дотримання природоохоронного законодавства, адже безвідповідальність та недбале ставлення до навколишнього середовища може спричинити тяжкі наслідки як для стану довкілля, так і для самих громадян.
Про це, сьогодні, зазначив голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов під час селекторної онлайн наради за участю керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, голів районів та територіальних громад.
В онлайн - засіданні щодо ситуації з пожежами в екосистемах області, їх запобіганню та ліквідації взяли участь голова районної державної адміністрації Віталій Урдзік та заступники Олена Футуймас, Володимир Коваль та Микола Чухрій.
Про стан справ з пожежами в екосистемах області поінформував начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук.
За його словами, цьогоріч на об’єктах екосистем у Вінницькій області виникло 289 пожеж. Це на 67,5% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. Тоді відбулася 891 пожежа.
Під час наради порушили питання щодо проведення відповідних заходів, спрямованих на запобігання пожежам у лісах підприємств, що координуються Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
В.о начальника ВОУЛМГ Ігор Мельник зауважив, що в області розроблено заходи щодо захисту лісів на пожежонебезпечний період 2021 року та комплексний план дій лісогосподарських підприємств управління на випадок виникнення лісових пожеж.
Про адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки розповів начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн, а на посадових осіб – від 4590 до 15 300 грн. У Частині ІІ Ст.77 КУпАП України йдеться про наступне: «Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 4590 до 15 300 грн, на посадових осіб - від 10 710 до 30 600 грн».
Також передбачена відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Зокрема, відповідно до Ст.77-1 КУпАП України, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 3060 до 6120 грн; на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.
Частина 2 Ст.77-1 КУпАП України передбачає, що ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 6120 до 12 240 грн; на посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.
За словами Юрія Дубового, протягом 2021 року до адмінвідповідальності лише за Ст.77 КУпАП України притягнуто 12 осіб на загальну суму 50524 грн, стягнуто – 48994 грн.
За підсумками наради очільник області дав низку доручень за напрямками роботи.