Очільник області навів сумну статистику по захворюваності в області на COVID-19, наголошуючи на необхідності підготовки до вакцинації. Вчора в області коронавірус вперше було виявлено у 47 вінничан.
Сьогодні – 271. Серед них – 19 медиків, 24 дитини. Три чоловіки з Вінниці вчора померли… Знову тенденція до збільшення.
Статистика все пам’ятає.
550 летальних випадків в області з початку оголошеного карантину в Україні - 12 березня 2020 року. Перша смерть від COVID-19 на Вінниччині зафіксована 20 квітня – померла 79-річна жінка…
Відтоді зроблена величезна робота.
Тому сьогодні Вінницька область на 22-му місці за рівнем захворюваності.
У нас залишається стабільно висока кількість обстежень протягом доби методом ПЛР (полімеразно- ланцюгової реакції) - близько 1500 досліджень, ІФА - діагностики (імуноферментний аналіз) близько 1200 досліджень та кількість експрес-тестами на антигени SARS-CoV-2 150 досліджень на добу. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА - 136,1 на 100 000 населення при нормативі 48,0 на 100 000 населення.
«Так, було відчуття, що загалом по Україні знижується захворюваність, але два тижні тому почався приріст, а у Вінницькій області збільшується смертність.
Протягом грудня 2020-го та січня 2021 року завантаженість ліжок хворими на COVID-19 в 25 опорних лікарнях знаходилася на рівні 30%. Зайнятих ліжок з підведеним киснем - 20%. Сьогодні завантаженість ліжок – 22%.«На кисневі» зараз 598 вінничан. Лише при завантажені ліжок на 50% і більше - розгортатимемо додаткові. Про школи та спортзали мова не йде. Дефіциту кисню немає»,- зазначає голова ОДА.
Як зауважив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді»: «Фактично з листопада, коли у нас було 50 тисяч ліжок для хворих на COVID-19, ми змогли зробити 65 тисяч ліжок».
Поряд із кількістю місць для хворих на коронавірус поставало питання їхнього забезпечення киснем. А у боротьбі з COVID-19 велика відповідальність і частина роботи лежить саме на місцевій владі.
«За сім тижнів вдалося додати 35 тисяч кисневих точок. Ми змогли зробити, щоб в Україні показник у середньому по країні був близько 85% покриття киснем ліжок для хворих на коронавірус, і це питання фактично знялося», – зауважив Кирило Тимошенко.
Зі свого боку Сергій Борзов додає: « Наразі у Вінницькій області рівень забезпеченості киснем сягає 95%. Це великий показник. І це у кількості не просто два-три концентратори чи централізований кисень – це велика кількість точок, які ми підключили. Але…COVID-19 не подоланий – потрібно готуватися до вакцинації. Наголошую: добровільної та безкоштовної!»
В Україні вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 розпочнеться наступного тижня.
Відповідно до наказу МОЗ, передбачено 5 етапів проведення вакцинації.
На першому етапі будуть вакциновані люди з груп ризику за професійною ознакою або за медичними показниками, тобто мають супутні захворювання, або за віком - люди старше 60 років.
В області сформовано 20 мобільних бригад для проведення вакцинації на 1 та 2 етапі, до яких залучено 121 працівник «первинки»: 20 водіїв, 41 лікаря і 60 медичних сестер.
На наступні етапи сформовано додатково 34 бригади, які будуть задіяні у разі потреби.
Важливо, що вінницькі медики застраховані: третє місце зайняла область за кількістю застрахованих від COVID-19 медпрацівників - 3 500.
На І етапі заплановано вакцинувати 9,5 тисяч вінничан, на ІІ етапі - 88,6 тисяч.
Проведено інвентаризацію холодильного обладнання. Там, де є проблеми, допомагаємо їх вирішити.
Уже завтра, 11 лютого, Pfizer подає документи на реєстрацію своєї вакцини в Україні.
До речі, Мінцифра разом з МОЗ та НСЗУ розробляє ефективний цифровий інструмент для організації вакцинації від COVID-19 в Україні. Через Дію почали прийом електронних заявок від українців, які планують вакцинуватися.
І ще. Найближчим часом буде запропоновано новий «світлофор» зон епідемічної небезпеки, які будуть існувати в Україні вже у середині або наприкінці лютого. Ключовим показником у запропонованій методиці адаптивного карантину має стати спроможність системи охорони здоров’я надати допомогу всім, хто її потребує.
«Бережіть себе і близьких!»,- закликає голова ОДА.