28 жовтня Голова Національної соціальної сервісної служби України Владислав Машкін провів Всеукраїнську online-нараду з питань підбиття підсумків організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році.
У нараді також взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких належить вирішення питання організації дитячого оздоровлення та відпочинку, обласних державних адміністрацій, Федерації профспілок, громадських організацій та державних підприємств.
«У поточному році було передбачено оздоровити 676 тисяч дітей пільгової категорії. Охопили всього 455 тисяч дітей, що складає відповідно 67% того плану, який був на початку року сформований обласними державними адміністраціями. Варто зазначити, що цей показник набагато вищий, ніж у 2020 році, через епідемію коронавірусу, але набагато нижчий 2019 року», – зауважив на початку наради Владислав Машкін. Під час виступу він акцентував увагу учасників наради на необхідності дотримання безпечних умов перебування дітей у закладах відпочинку та оздоровлення: «Оздоровча кампанія цього року була непростою через карантинні та обмежувальні заходи, які введені з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, поряд із тим, були випадки порушення прав дітей, котрі є неприпустимими й вимагають вжиття заходів щодо посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей».
Щодо фінансування оздоровчої кампанії, високопосадовець зазначив, що в нинішньому оздоровчому сезоні було заплановано спрямувати на оздоровлення й відпочинок дітей понад 977 млн грн за кошти місцевих бюджетів, з яких, станом на жовтень, використано 724, 5 млн грн.
В Івано-Франківській, Донецькій, Житомирській, Вінницькій області значно збільшено фінансування цих заходів. Натомість занадто низькі показники використання коштів, закладених на відпочинок та оздоровлення дітей, у Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській, Волинській областях.
До слова, цей аспект в ході наради окремо обговорили із представниками вищеназваних обласних державних адміністрацій. Зокрема, Владислав Машкін відзначив Вінниччину як одну із кращих областей України за показником охоплення оздоровленням дітей пільгових категорій.
«Незважаючи на збільшення обсягів фінансування, у деяких регіонах збільшилась кількість дітей, які не охоплені оздоровленням. Це пов’язано з різними чинниками, зокрема, зі станом роботи закладів оздоровлення, адже чимало закладів не розпочали роботу. Варто зазначити, що в Державному бюджеті на 2021 рік за програмою оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах «Молода гвардія» та «Артек» передбачено 243,5 млн грн», – підкреслив керівник Національної соціальної сервісної служби України
Як зазначила Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна, на Вінниччині оздоровленню дітей пільгових категорій приділяється значна увага, аби максимально охопити цю категорію оздоровчими та відпочинковими послугами.
«Питання щодо забезпечення якісними оздоровчими та відпочинковими послугами дітей, створення належних умов для їх перебування в оздоровчих закладах знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації», – наголосила посадовиця.
Наталя Заболотна повідомила, що в рамках реалізації заходів Обласної цільової соціальної програми оздоровлення, відпочинку дітей, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2020-2024 роки, протягом липня – серпня поточного року 438 вихованців інтернатних закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування та 815 дітей пільгових категорій, які потребують підтримки держави, оздоровлювались у пансіонатах та дитячих оздоровчих закладах на узбережжі Чорного моря. Сума видатків із обласного бюджету склала понад 12500,0 тис. грн. До Українського дитячого центру «Молода гвардія» направлено 310 дітей, до Міжнародного дитячого центру «Артек» – 323 дитини. Окрім того, 82 та 88 дітей відповідно оздоровилися в дитячих таборах відпочинку, оздоровлення та патріотичного виховання дітей та молоді в Карпатах «Соколята» (м. Хирів Львівської області) та у дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття» (м. Трускавець).
За результатами наради Голова Нацсоцслужби запропонував внести зміни до показників моніторингу та оцінки ефективності діяльності голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, доповнивши їх показником щодо кількість дітей шкільного віку охоплених оздоровленням та відпочинком в регіоні; розробити мінімальні базові показники при плануванні оздоровлення та відпочинку дітей; вжити інших заходів спрямованих на покращення процесу оздоровлення та відпочинку дітей у наступному році.