З метою підвищення науково-методичної діяльності педагогів закладів дошкільної освіти, в системі методичної роботи з педагогічними кадрами дошкілля, директори закладів дошкільної освіти Вінницького району, (в рамках районного педагогічного читання) 16 березня 2018 року, завітали до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені Василя Сухомлинського.
З вітальним словом до гостей звернулася директор бібліотеки, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська. Лариса Дмитрівна розповіла про заплановані заходи до відзначення 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського, зокрема про підготовлені книжкові виставки: «Ідеї Василя Сухомлинського як концептуальна основа національно-патріотичного виховання», «Василь Сухомлинський у міжнародному просторі: до 100-річчя від дня народження». А також запросила гостей до участі в науково-практичному семінарі «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля», який відбудеться 30 березня 2018 р. на базі бібліотеки.
Науковий співробітник сектору соціокультурних комунікацій та міжнародних зв’язків Світлана Глазунова провела для вінничан оглядову екскурсію книгозбірнею, завідувач сектору рідкісних видань відділу наукової організації та зберігання фонду Раїса Палійчук ознайомила гостей з експонатами кімнати-музею рідкісної книги.
Учасники заходу по-іншому познайомилися з життям і творчістю Василя Олександровича Сухомлинського:
- «Людина починається з добра»;
- «Творчість Василя Сухомлинського – дітям»;
- «Суспільний контекст життя і творчості В.О. Сухомлинського»;
- «Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського – невичерпне
джерело духовного розвитку»;
- «Вчитель. Майстер. Зодчий».
За допомогою віртуальної екскурсії відправилися до НВК «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей імені В.О. Сухомлинського».
Познайомилися з презентацією книжково - ілюстраційних виставок, присвячених100-річчювід дня народження В.О. Сухомлинського.
Неймовірні враження залишило знайомство з науковим співробітником сектору сухомліністики відділу історії освіти Лесею Стариковою, внучкою Василя Олександровича, яка розповіла про підходи до дошкільного виховання у працях В. О. Сухомлинського …
Уважно слухаючи пані Олесю, полинувши в спогади, мимоволі мій погляд вловив яскраву плямку між деревами, одразу, навіть, я не могла зрозуміти що це …
Придивившись пильніше, розгледіла як птах кумедно розпушився та нагадував кульку, що гойдалася на гілці. Снігур був справжнім красунчиком. Не стрималася і запропонувала присутнім подивитися у вікно.
З екрану лунали слова: «Яким був Сухомлинський … , він був особливим . . . »
Існує думка, що снігурі прямуючи до інших країв, стають більшими та світлішими.
Твори Василя Сухомлинського друкують і нині: в Японії, Німеччині, Китаї …
Проте, чомусь не кожен присутній одразу помітив насичено яскраво-жовту випнуту грудку неймовірно красивого птаха …
А я з впевненістю можу сказати, якщо зустрінеш якусь особливу людину – то обов’язково розпочнеться нова сторінка у житті …
Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина Василя Олександровича Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями . . .