Впродовж тисячоліть зброя вирішувала хід історії, саме у ній втілювались передові технології, вміння та знання людства. З найдавніших часів вона була засобом обстоювання честі та оборони рідної землі. Саме їй присвячена ця знакова для Вінниччини виставка.
25 серпня 2021 року працівники Вінницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно з неповнолітнім суб’єктом пробації та особами молодіжного віку, які перебувають на обліку долучились до перегляду цього виставкового проєкту, що приурочений до 30-річчя Незалежності України, який відбувся у рамках міжмузейного обміну. Він репрезентує раритетну зброю та військове спорядження з фондових зібрань Національний музей історії України (288 предметів) та Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Відкриття виставки зібрало її організаторів і творців, а також усіх поціновувачів зброярської майстерності та дослідників зброї різних історичних періодів. Розпочала захід вітальним словом директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька. Вона висловила подяку усім, хто долучився до створення виставки, а також колегам з Національного музею історії України за надану для експонування унікальну колекцію зброї.
Предмети озброєння від кам’яної доби до середньовіччя представлено в археологічній частині експозиції. З-поміж найдавніших експонатів: гостроконечники та вістря доби середнього палеоліту (100 — 40–30 тис. років тому); перші кам’яні сокири, що з’являються в неоліті (VІІ–V тис. до н. е.). Експонується чимало видів зброї, які виникли ще за кам’яної доби, зокрема, списи, ножі, сокири та луки зі стрілами.
По завершенню зустрічі неповнолітній підобліковий та особи молодіжного віку висловили свою вдячність та задоволення після перегляду експозиції, обговорили хвилюючі питання. Маємо надію, що долучення суб’єктів пробації до історичного минулого становлення державності України хоч на один крок наблизить їх до шляху виправлення та позитивних змін у житті.