За кордоном волонтерство вважається звичним явищем, справою честі та репутації, хорошим тоном і елементом повсякденного життя. Наприклад, у Західній Європі, де розвинутий волонтерський рух, благодійність і волонтерство вважаються не тільки ознакою хороших манер, але і свого роду неписаним громадянським обов'язком.
В Україні така безкорислива допомога іншим тільки кілька років тому почала "звучати" в різних сферах життя і набирати популярності. Пробація – не виняток. На законодавчому рівні передбачено залучення небайдужих людей на добровільній основі до діяльності уповноважених органів з питань пробації для проведення нагляду та соціально-виховної роботи із клієнтами пробації.
З метою розбудови нашої країни та впровадження пробації 20 серпня представники Вінницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно із волонтером відділу пробації організували просвітницький захід «Я розбудовую пробацію». У ході заходу перехожих громадян знайомили із волонтерською роботою, напрямками, обов’язками, перевагами, роздавались буклети «Поговоримо про пробацію».
Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. При цьому важливо усвідомити, що на волі відбувають покарання особи, засуджені за незначні злочини, ті, хто не становить загрози життю і здоров’ю інших людей. Вони просто зробили помилку в житті, потрапили не в ту компанію, піддалися спокусі легких грошей або "зламалися" під натиском життєвих обставин, не отримавши своєчасно підтримки з боку інших людей. Попри перестороги суспільства до засуджених, що були сформовані роками, на практиці з’ясувалося, що на Вінничинні є люди, що готові допомагати іншим і яких не лякає статус тих, хто переступив межу закону.
Волонтерство створює неймовірний досвід і враження на все життя, мотивує, піднімає цінне і стирає несуттєве!
Для довідки: волонтером пробації може стати кожен, хто: не байдужий до безпеки громади; має бажання допомагати людям на громадських засадах; має знання, досвід та можливості спілкуватися з людьми, впливати на їх світогляд і поведінку, допомагати вирішувати їх проблемні питання; досягнув 18 років та не має проблем із законом (не має судимості).