До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі. Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19. Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.
“Дитячі садки відкриють у період адаптивного карантину, а не після його припинення, тож дітям та працівникам будуть вимірювати температуру, а приміщення будуть додатково дезінфікувати, прибирати та провітрювати. Безпека та здоров’я дітей і працівників дитсадків – наш головний пріоритет”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.
На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН.
У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:
- використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
- перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
- проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
- проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.
На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:
- проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
- надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі;
- створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
- обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
- розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішуваня груп.
Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.
З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.
МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:
- Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
- брошура: uni.cf/2TE3JWT,
- відео: bit.ly/36dHGv9,
- вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.
- Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi.
- Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4.
- Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui.
Нагадаємо, що з 25 травня заклади дошкільної освіти можуть відновити свою роботу з дотриманням рекомендацій МОЗ.