Відпуск інсулінів максимально спрощений на час воєнного стану. Уряд прийняв зміни, які значно розширюють доступність цих ліків.
В інтересах пацієнта нині інсуліни відпускаються за електронним або паперовим рецептом. У разі перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар зможе виписати рецепт, а аптека його погасити.
Виписати рецепт на інсуліни може:
- сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
- ендокринолог;
- паперовий рецепт також зможе виписати будь-який сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким декларації пацієнт не має.
Всі інсуліни за рецептом – безоплатні. НСЗУ відшкодує аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.
Також, інсулін та таблетовані цукрознижуючі препарати Вінниччина отримала і як гуманітарний вантаж. Він був переданий до обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру.
«У нашому центрі безкоштовні препарати, впершу чергу, можуть отримати тимчасово переміщені особи. Також це стосується й тих пацієнтів, які не можуть скористатися з якоїсь причини рецептами в аптеці. Наголошую, що ліки ми даємо після консультації в ендокринолога», - зазначила медична директорка Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Інна Семенюк.
Консультації в центрі можна отримати онлайн за тел.:
097-218-90-35.
Під час онлайн-консультації лікар може провести корекцію лікування, надати рекомендації щодо режиму харчування і за потреби виписати електронний рецепт на інсулін.