Відповідно до Програми медичних гарантій 2022 року, як і в попередні роки, до переліку безоплатних медичних послуг включено:
- первинну допомогу — послуги у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів;
- спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу — послуги в лікарнях, наприклад, операції та перебування у стаціонарі;
- екстрену медичну допомогу — виклик швидкої 103;
- паліативну допомогу та медичну реабілітацію;
- ведення вагітності та пологи;
- програму “Доступні ліки” та програму відшкодування інсулінів.
Загалом, Програма медичних гарантій на 2022 рік включає 38 пакетів медичних послуг. За кожним з яких, передбачено певний обсяг медичної допомоги, яку лікарня має надати пацієнту безоплатно.
Цього року у фокусі Програми - охорона материнства та дитинства.
Пріоритетними залишатимуться пакети медичних послуг щодо ведення вагітності, надання медичної допомоги при пологах та допомоги новонародженим.
Окремий акцент - наданню екстреної допомоги для дітей, які потребують перевезення неонатальною бригадою.
Пріоритетними залишатимуться послуги з надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, зокрема лікування інсульту та інфаркту, до надання яких висуватимуться підвищені вимоги, а оплата відбуватиметься за підвищеним тарифом.
«Цього року НСЗУ запровадили новий пакет медичних послуг «Хірургія одного дня». Він дозволить застосовувати кращі практики надання медичної допомоги та зменшити час перебування пацієнта у стаціонарі. Що стосується контактування і оплати послуг від НСЗУ, то первинна ланка та екстренка уже отримує кошти», - зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна.
Варто зазначити, що тарифи за медичну допомогу збільшилися. А разом з тим, НСЗУ підвищило вимоги до медичних закладів.