Сьогодні, 24 травня 2021 року Європейський день парків, свято, яке символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Працівники Вінницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області для неповнолітнього суб’єкта пробації провели культурно-просвітницький захід-екскурсію до міського парку ім. М. Леонтовича з метою показати красу природи нашого міста, її значення в житті людей; розширити знання про значення лісу як частини природи і зони відпочинку; ознайомити з правилами культури поведінки в парку та природі; виховувати любов до природи та бажання відпочивати в міському парку.
Парки дозволяють організувати гарний відпочинок і чудові розваги. Зараз, наприклад, Центральний міський парк Ві́нниці ім. М. Леонтовича - це парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення у Вінниці, розташований у центрі міста, традиційне місце відпочинку багатьох вінничан і гостей міста. Він розташований у середмісті Вінниці — між вулицями Соборною і Магістратська і Хмельницьким шосе.
На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати. Природні парки відрізняються від звичайних парків розваг. Вони не менш дивовижні і дуже цікаві, дозволяють доторкнутися до витоків живої природи і наблизитися до первозданного відчуття радості життя.
Центральний міський парк Вінниці знаходиться на території Літинського геоботанічного району дубових, грабово-дубових і дубово-соснових лісів. Площа грабово-дубових та грабових лісів є незначною. Дубові ліси представлені класами асоціацій дубових лісів крушинових, ліщинових, татарськокленових, свидинових. У парку переважають лісовий (займає понад 50 % від озелененої площі) та регулярний (близько 30 %) типи садово-паркових ландшафтів. Існуючі насадження лісового типу ландшафту парку створені на базі корінної діброви (Querceta roboris) й збереглися донині, проте підлісок дуже змінився, з'ясувати клас асоціацій корінного лісу зараз складно.