Уряд запланував до кінця 2018 року розробити і внести до Парламенту низку законопроектів щодо запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування.
Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування передбачено пенсійною реформою.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2019 року.
Учасниками накопичувальної системи є особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом 1058 – ІV. Особи котрим залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право ухвалити рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування, а громадяни, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до накопичувального фонду.
Поняття Накопичувальний пенсійний фонд визначено статтею 1 Закону України №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Накопичувальний пенсійний фонд – це цільовий позабюджетний фонд, який створюється відповідно до цього Закону, акумулює страхові внески застрахованих осіб, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб, пенсійні активи яких використовуються для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, а у випадках, передбачених цим Законом, членам їхніх сімей чи спадкоємцям та на інші цілі, передбачені документом.
Старт накопичувальної системи прогнозований - від 2 % від заробітної плати з поступовим збільшенням (1% на 1 рік) до 7%. Це невеликі кошти і вони з часом зростуть до 5% заробітної плати особи, та спрямовуватимуться виключно до накопичувальної системи.
Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування надасть кожному громадянину можливість формувати власне майбутнє. При цьому солідарна система збереже свою базову роль, як основа всієї пенсійної системи. Водночас людина отримає змогу зробити собі додаткові виплати до основної пенсії. Ці кошти будуть приватною власністю громадянина, зокрема, їх можна буде успадкувати.
.