На Вінниччині з’явилось ще одне джерело зберігання і подачі кисню для пацієнтів.
В обласному Клінічному центрі інфекційних хвороб запрацювала додаткова киснева станція. Це ємність на 10 тонн та продукційний випаровувач.
Обладнання для зберігання та газифікації рідкого медичного кисню змонтували у серпні, а вчора цю ємність заповнили життєво необхідною речовиною.
Це ще один крок до незалежності від постачальників та непередбачуваних ситуацій, особливо в пікові часи споживання кисню в умовах пандемії.
За словами очільника області, киснева станція, яка розташована в обласному інфекційному центрі, пройшла всі необхідні випробування.
«Диверсифікація постачання кисню для пацієнтів була основним питанням, яке необхідно було вирішити протягом літа, адже ми розуміли, що амплітуда захворюваності на коронавірус восени зростатиме. Сьогодні ми маємо справу в основному зі штамом «Дельта», багато складних випадків, пацієнти потребують палат інтенсивної терапії, тобто реанімацій. Раніше близько 10% людей, в яких було визначено ковід, потребували таких палат. Сьогодні — набагато більше. Ми також маємо кисневі рампи з балонами і кисень в потужних концентраторах. Переконаний, що кожна опорна ковідна лікарня повинна мати такий кисневий концентратор. Це завдання номер один для головних лікарів, для керівників територіальних громад, у підпорядкуванні яких знаходяться ковідні лікарні Вінницької області. Це все необхідно зробити для забезпечення пацієнтів киснем високого ґатунку і для зручності роботи лікарів», — наголосив Сергій Борзов.
До прикладу, наприкінці весни дуже гостро стояло питання забезпеченості киснем відповідних опорних лікарень Вінницької області, навіть обласна державна адміністрація спільно з лікарями шукали, де заправити балони з киснем, адже були перебої на Львівському хімічному заводі.
«Ми знаємо, що це таке, коли в лікарнях закінчується кисень, тому це важлива робота, щоб всі жителі Вінниччини були впевнені, що ми забезпечені киснем. Всім 36,6. Закликаю всіх вакцинуватися, в області є всі вакцини проти коронавірусу», - зазначив Голова ОДА.
Важливо, що централізоване постачання кисню забезпечить безперебійну подачу кисню для сотень кисневозалежних пацієнтів.
«Для лікарні, яка приймає хворих на COVID-19, важливо мати кілька джерел надходження кисню. Це дасть можливість повністю забезпечити потреби пацієнтів у кисневій терапії. Кількість хворих, які потребують госпіталізації, щоденно збільшується і медичні заклади Вінниччини мають бути повністю готові приймати пацієнтів», - зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.
У свою чергу, директор Клінічного центру інфекційних хвороб Ігор Матковський зазначив: «Для нашої клініки це важлива подія, тому що заправка нашої 10-тонної ємності киснем - це, у першу чергу, вкрай необхідне забезпечення головною речовиною людей, які страждають від нестачі кисню. Планове заповнення цієї ємності дає можливість медичному персоналу спокійно працювати і рятувати життя сотень пацієнтів. Фактично, ми можемо спокійно забезпечувати централізованим киснем більше 300 пацієнтів. Це буде третє і головне джерело киснепостачання у лікарні. Таким чином, у наявності газифікатор з 10-тонною ємністю, киснева станція, рампи з 20 балонами і більше 40 індивідуальних кисневих концентраторів для кожної людини».
Він також додав, що ємність на 10 тонн буде заповнюватися з певною періодичністю, залежно від використання кисню.
«Її можливості, безперечно, обмежені, але ми можемо спокійно планувати кількість кисню на сотні пацієнтів», - зауважив Ігор Матковський.
Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов також підкреслив, що дотримання карантинних обмежень залишається необхідною умовою контрольованості пандемії, адже елементарні правила здатні вберегти населення від важких наслідків коронавірусу.