У рамках «Великого будівництва» в Україні змінюється інфраструктура громад. Вінниччина – не виняток.
«Ми на власні очі бачимо, як змінюються наші міста, містечка й села завдяки програмі Президента Володимира Зеленського. На 2022 рік планується 715 об’єктів «Великого будівництва» у 24 областях України. У планах – 5,5 тис. км доріг державного значення та понад 1,4 тис. км автошляхів місцевого значення, 282 заклади освіти, 68 медичних закладів, 339 спортивних об’єктів і понад 6800 спортивних майданчиків по всій країні. Цьогоріч заплановано побудувати чи реконструювати 141 школу, 133 дитячі садочки, чотири заклади освіти іншого рівня, чотири малі групові будинки тощо. З 2022 року тільки нові, інноваційні освітні заклади - наші діти повинні навчатися саме в нових закладах», - коментує Голова ОДА Сергій Борзов.
У межах програми «Велике будівництво» мають звести 20 басейнів, 94 стадіони, 47 спортивних комплексів, два палаци спорту, реконструювати 100 ДЮСШ, 25 спортивних інтернатів, створити 21 льодову арену й 30 урбан-парків у 30 містах. У межах програми «Здорова Україна» мають намір змонтувати 6,8 тис. спортивних майданчиків по всій країні.
За місяць відкриється перший реконструйований аеропорт – у Херсоні. Він уже проходить сертифікацію. Усього у 2022 році буде реконструйовано сім регіональних аеропортів, зокрема у Вінниці, Житомирі, Кривому Розі, Полтаві, Рівному, Чернівцях.
У 2022 році заплановано оновити близько 300 штучних споруд.
Стартує масштабне оновлення дороги Київ – Одеса та південного транспортного коридору, що з’єднає Одесу, Миколаїв, Херсон і Маріуполь.
Визначено переможця конкурсу на будівництво першої ділянки Київської обхідної дороги. Найближчим часом має розпочатися будівництво Кременчуцького та Ямпільського мостів.
Як зазначив Голова ОДА Сергій Борзов, новий міст з Вінниччини на Молдову буде наймасштабнішим проєктом «Великого будівництва» в області.
Тривають масштабні роботи з реконструкції 750 км залізничних колій, завдяки чому буде збільшено швидкість руху пасажирських потягів.
Також у 2022 році почнеться розбудова базової туристичної інфраструктури для шести українських національних природних парків: «Голосіївського», «Святі Гори», «Подільські Товтри», «Синевир», «Джарилгацький» та Карпатського біосферного заповідника, що допоможе збільшити кількість подорожей Україною.