Слід пам'ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати люди з хворобами шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів. Гриби також не є дитячою їжею, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати гриби вагітним та тим жінкам, що годують груддю.
А що ж робити, якщо людина отруїлася грибами? При перших ознаках отруєння необхідно терміново звернутися за медичною допомогою у «Службу екстреної медичної допомоги 103», адже самолікування може значно погіршити стан здоров’я постраждалого!
Перші ознаки отруєння з'являються через 30 хвилин - 1 годину, а інколи й 2 години. Після вживання отруйних грибів виникає нудота, блювота, сильні болі в животі, діарея, губи й нігті синіють, пульс уповільнюється, серцебиття слабшає, з'являються судоми. Загальний стан людини різко погіршується.
При перших ознаках отруєння необхідно терміново викликати професійних медиків, які нададуть постраждалому адекватну медичну допомогу.
До прибуття медпрацівників необхідно:
- очистити шлунок від їжі; для цього постраждалому потрібно випити велику кількість води та викликати блювоту;
- укласти постраждалого в ліжко на живіт, до ніг покласти грілку, очікувати на прибуття лікаря.
Не викидайте недоїдені гриби, адже Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм людини.
Ніякого самолікування! Пам’ятайте,чим більше токсинів потрапило у кров, тим важчим буде перебіг отруєння, складнішим лікування.
До прибуття лікаря суворо забороняється їсти та вживати спиртні напої.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я та ЗДОРОВ’Я ВАШИХ РІДНИХ !
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦЗ ТА БЖД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ спільно з ДЕПАРТАМЕНТОМ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОДА