У 2023 році експорт ІТ-індустрії становив близько 6,7 млрд доларів — практично на рівні 2022 року. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму, що присвячений другій річниці функціонування унікального правового та податкового простору Дія.City.
Прем’єр-міністр наголосив, що ІТ-індустрія є пріоритетною галуззю для України. І Уряд робить усе можливе для її розвитку.
«Інформаційні технології — сектор економіки, що продемонстрував найбільшу стійкість під час повномасштабної війни. Сектор, що забезпечив державі валютні надходження, сплату податків та створення нових робочих місць», — відзначив Денис Шмигаль і додав, що галузь продовжує зростати та залишається однією з рушійних сил української економіки.
Глава Уряду нагадав, що простір Дія.City став одним із факторів посилення цифрової індустрії.
«Маємо вже понад 800 резидентів, які мотивовані працювати на українську економіку та для перемоги України. І це лише початок», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Як зауважив Денис Шмигаль, є багато амбітних планів, які обов’язково будуть втілені в життя. Один із них — допомога українським ІТ-компаніям у співпраці з глобальними бізнесами. Створюється унікальна всеукраїнська онлайн-платформа, де світові компанії шукатимуть надійних постачальників ІТ-сервісів і послуг з України.
Також, за словами Прем’єр-міністра, держава планує і надалі удосконалювати умови простору Дія.City та робити його ще більш доступним для технологічного бізнесу. Так, після російського вторгнення оборонним технологічним компаніям було дозволено використовувати Дія.City. Зараз їх там працює близько сотні.
«Це збільшує кількість defense-tech розробок. Наразі вже маємо їх більше тисячі, близько половини є пріоритетними для сил оборони. Йдеться про дрони, роботизовані системи, системи автоматизованого управління, зв’язку та захисту, РЕБ і багато іншого», — зазначив Денис Шмигаль.
Він підкреслив, що в ОПК держава робить ставку на інновації, щоб завжди бути на крок попереду ворога. У планах найближчим часом поширити можливості Дія.City на компанії, які займаються виробництвом біонічних протезів та електромобілів.
«Перший напрямок особливо важливий, бо це про здоров’я наших захисників. Другий напрямок — це про “зелений перехід”. Його ми робимо разом з усією Європою. Також це про використання наших природних ресурсів. Поклади літію дають можливість налагодити повний цикл виробництва електрокарів не лише для внутрішніх потреб, але й на експорт», — резюмував Прем’єр-міністр.