У середу, 30 вересня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів нараду з головами наглядових рад підприємств, суттєва частка яких знаходиться у володінні держави. Під час зустрічі учасники порушили питання заробітних плат, доукомплектації наглядових рад та фінансових планів підприємств.
Прем’єр-міністр запевнив голів наглядових рад, що Уряд продовжить реформу корпоративного управління. «Ми точно найближчим часом визначимо пули підприємств, які будемо корпоратизувати й у яких будемо утворювати наглядові ради», — наголосив Денис Шмигаль.
Також Прем'єр-міністр подякував членам наглядових рад за роботу під час коронакризи, коли країна потребувала мобілізації зусиль та була вимушена скоротити заробітні плати всім чиновникам, держслужбовцям, членам правління та наглядових рад. Денис Шмигаль нагадав, що Конституційний Суд частково зняв обмеження стосовно державних службовців. «Щодо наглядових рад такого рішення не було. Тому пропоную нам перейти до пропозицій та спільно напрацювати рішення», — сказав Прем’єр-міністр.
Глава Уряду в ході наради запропонував головам наглядових рад можливі варіанти виходу з ситуації, що склалася навколо обмежень заробітних плат, та закликав їх до діалогу. Зокрема, був запропонований варіант збільшення максимальної суми виплат на перехідний період. Також Прем'єр-міністр висловив пропозицію щодо запровадження КРІ для наглядових рад. «Це б дало змогу суспільству справедливо оцінити роль наглядових рад в українському соціумі, адже реформа корпоративного управління має стати прикладом успішності», — сказав Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр також порушив питання затвердження фінансових планів підприємств. Він наголосив, що неприйнятно, коли підприємства здійснюють інвестиції без затверджених фінансових планів. «У нас виникають питання, коли в підприємств немає фінансових планів, і вони звертаються до Кабінету Міністрів з проханням дозволити їм здійснювати інвестиції. Це неприйнятний крок — здійснювати інвестиції, коли невідомо, чи вистачить грошей на заробітну плату працівникам. Пропоную змінювати такі підходи», — підкреслив очільник Уряду.
Денис Шмигаль закликав ті підприємства, що не мають фінансових планів на 2020 рік, подати їх на затвердження Уряду. А також виступив із пропозицією затверджувати фінансові плани протягом місяця після ухвалення Верховною Радою Державного бюджету України.