Усі документи, що регламентують відповідне збільшення, вже набули чинності. Так, зростання посадових окладів для всіх бюджетників на 10,1% регламентовано Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Воно пов’язане зі зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а відповідно і розміру 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.
Крім того, аби продовжити планове підвищення заробітної плати для вчителів, Уряд прийняв ще дві постанови.
Підвищення посадового окладу вчителів на 10% передбачено постановою КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11 січня 2018 року. Цим документом регламентується зростання окладу для вчителів шкіл, а також закладів вищої та професійної освіти, що викладають предмети згідно з Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти.
Постановою також передбачається, що за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року буде розглянуто питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. посадових окладів (ставок заробітної плати) інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %.
Збільшення посадового окладу вчителя також тягне за собою пропорційне зростання більшості надбавок, на які розраховують вчителі – за перевірку зошитів, класне керівництво тощо.
Також на засіданні Уряду 11 січня було прийнято постанову про зростання граничного розміру надбавки за престижність праці. Завдяки цьому документу мінімальний поріг надбавки з 1% зросте до 5%, а максимальний – з 20% до 30%.
При цьому для вчителів початкової школи, що навчають дітей згідно з реформою Нової української школи, а також вчителям української мови в школі з мовою навчання національних меншин мінімальна надбавка за престижність складатиме 20%.
Таким чином, у середньому заробітна плата вчителя середньої школи з 1 січня 2018 року зросте на 25%.
Нагадуємо, що до 2 лютого українські школи можуть позмагатись у конкурсі та запросити у заклад фінських експертів у сфері освіти.