З нагоди ювілею, 35-річчя творчої діяльності, вітаємо Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «БРИКСА» Бохоницького сільського будинку культури Агрономічної сільської ради Вінницького району.
Щедра Подільська земля народними талантами, які творять справжнє, животворне мистецтво, примножують духовні цінності - українську народну пісню, музику, звичаї та обряди нашого народу.
Минають роки, на зміну одним поколінням приходять інші, в кожного свої смаки, уподобання, але народна пісня щира і мудра залишається жити вічно.
Понад 35 років колектив ансамблю «БРИКСА» зігріває глядачів своїм мистецтвом, даруючи їм щастя та насолоду від неповторної краси української пісні, самобутньої обрядовості, колоритних народних звичаїв, елементи яких по крихті збираються під час творчих подорожей Україною.
Якісно підібраний і продуманий репертуар робить виступи ансамблю завжди цікавими і змістовними. Через всю творчу ниву, від самого серця, червоною ниткою проходять українські пісні, пронизані людською мудрістю, джерельною чистою та глибокою історією рідного краю.
Бажаємо колективу творчих успіхів, великих сцен і багато шанувальників. Хай і надалі звучить злагоджений спів Народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «БРИКСА», народженого у с. Бохоники Вінницького району на многії, многії літа.
Для довідки.
Ансабль «Брикса» розпочав свою діяльність у 1986 році. Звання «народний аматорський» колективу присвоєно у 1993 році. Ініціатором створення була Коваль Ганна Філімонівна, колишня баба повитуха, народна цілителька, фольклористка. У 2003 році була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня за збереження народних традицій і відродження духовності. Вона була першою жінкою в Україні, удостоєна цієї високої нагороди.
Cвого часу «Брикса», очолювана Г. Ф. Коваль, зі своїми виступами об’їздила чи не всю Україну. Ансамбль був учасником багатьох Міжнародних фестивалів з фольклору: ІІІ фестивалю «Берегиня» в м. Луцьку (1998 р.), ІІІ та заключного телевізійних фестивалів української пісні та музики «Горицвіт» у м.Львові (2001, 2002 р.р.). На ньому були зняті унікальні родинні обряди, відтворені ансамблем «Брикса» – «Родини», «Хрестини» та «Похрестини», свята літератури і мистецтва «Лесині джерела», козацького фестивалю звичаєвої культури «Живий вогонь єднає Україну» (2010 р.) та ін. Учасники ІІ Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» (м.Вінниця), ІІІ Всеукраїнського фестивалю сільської народної творчості «Мистецькі береги Ворскли» (м.Охтирка Сумської області).
Колектив неодноразово виступав в Державному музеї народної архітектури і побуту України в Києві з народними обрядами. На І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Г.Танцюри колектив «Брикса» отримав І премію та Головний приз за показ маловідомого обряду «Квітчатого Миколи» (2001 р.).
Ансамбль «Брикса» був частим гостем багатьох телевізійних передач Вінницького державного телебачення. Бохоничанки записали та відродили ряд козацьких, жниварських, рекрутських пісень, а також чимало звичаїв і обрядів, поширених на Поділлі: «Топтання рясту», «Русалчин Великдень», «Молодіжне купало», «Бохоницькі поторочини» та ін. Дев’ять із них увійшли до збірки «Зав’ю вінки на всі святки». Завжди при колективі «Брикса» діє молодіжний ансамбль «Русавочка», який часто виступає із старшими. В репертуарі колективу, окрім обрядів, налічується понад 300 народних пісень.