⠀⠀До активного відпочинку на природі спонукає спекотна погода та вихідні. Одна з причин загибелі людей на воді – відпочинок в місцях, не призначених для купання. Там, де не обладнані рятувальні пости, на дні водойми можуть на вас “чатувати” небезпечні “сюрпризи”.
⠀
⠀⠀Безпечнішим місцем для відпочинку є пляжі в межах міст, де здійснюється патрулювання акваторію рятувальниками-водолазами і працюють сезонні рятувальні пости, а також є можливість вчасно надати домедичну допомогу тим, хто опинився у біді.
⠀
⠀⠀Люди похилого віку повинні особливо уважно ставитися до свого здоров’я, бо ніхто не застрахований від серцевого нападу чи підвищення тиску під час перебування на сонці. Після перебування на сонці не варто різко заходити у воду, так як перепад температур може спричинити зупинку дихання та серцевої діяльності і, як наслідок, утоплення.
⠀
⠀⠀Тим, хто втрапив у неприємність посеред водойми, рятувальники радять: не панікуйте, спробуйте розслабитися і дістатися до найближчого плавзасобу чи берега! Саме панічний страх призводить до загибелі. Ті, хто побачив потопаючого, повинні негайно подати йому рятувальне коло, надувний матрац або будь-який засіб, що допоможе втриматися йому на воді. Потерпілого необхідно дістати на мілке місце, уникаючи рухів шиї та тулуба. Не витягуйте потерпілого з води без сторонньої допомоги, старанно утримуйте його у воді на спині, підтримуйте його шию та голову на одному рівні зі спиною. Підпливати до потерпілого необхідно ззаду, після чого перевернути його на спину таким чином, щоб обличчя знаходилось на поверхні води.
⠀
⠀⠀Також зверніть увагу! Основна причина нещасних випадків – недотримання правил безпечної поведінки на воді та нетверезий стан відпочивальників.
⠀
⠀⠀Пам’ятайте, що вода приховує у собі небезпеку. Зробіть усе можливе для того, щоб не допустити трагедії! Ваше життя у ваших руках!