Сьогодні, 15 грудня, відбулась зустріч керівництва області із головою Поважної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» Василем Князевичем.
«Вінниччина має гідних відзнаки лікарів.Ми маємо сказати їм слова подяки. Ковідна історія - це ще одна війна. Вона нам нагадала про медиків, яким багато хто сьогодні завдячує життям», - відмітив Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов під час зустрічі.
Голова Поважної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» Василь Князевич розповів присутнім, що ця найвища відомча нагорода у сфері медицини з`явилась у 2009 році. Кращих медичних працівників обирають у 12 номінаціях. Вона присуджується за видатні особисті заслуги та сприяння розвитку в галузі охорони здоров’я та медичної науки, підготовки медичних кадрів, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, за сумлінну працю, творчу ініціативу, професійну майстерність, активну санітарно-освітню та профілактичну роботу, благодійницьку діяльність, моральну підтримку хворих та інші здобутки на ниві охорони здоров’я населення.
«Створена унікальна система відбору, якої немає ніде у світі. Саму відзнаку вручають на урочистій церемонії 9 серпня у День Святого Великомученика та Цілителя Пантелеймона. Головним є те, що ніхто не знає хто саме стане переможцем. Зараз ми створюємо Програму підтримки такої фахової і загальнолюдської відзнаки – можливість поїздок, стажування і співпраці із закордонними клініками. На даний час є 6 країн, з якими починають перемовини. Переможець отримає 100 тисяч гривень. «Медичний Оскар» - саме так називають у суспільстві дану нагороду. Впевнений, ця відзнака, вийде на міжнародний рівень»,- зазначив Василь Князевич.
Своєю чергою заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації, Голова Регіональної ради Тетяна Бондаренко зазначила, що на Вінниччині сформувалась дуже потужна команда Регіональної Ради і на 2021 рік взято досить високу планку.
«Цьогоріч «Орден святого Пантелеймона» у номінації «Найкращий лікар» отримав полковник медичної служби Ордатій Анатолій Володимирович, начальник клініки абдомінальної хірургії, Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Також є кілька лауреатів , які здобули перші три місця по Україні. Це піднімає престиж вінницьких медиків і надає їм потужного морального стимулу». - повідомила посадовиця.
Під час зустрічі Голова ОДА також поінформував про стан медичної галузі в області. Зокрема, він розповів про роботу Клінічного Центру інфекційних хвороб – колишнього Центру СНІДу, який перепрофілювали на обласну інфекційну лікарню через пандемію коронавірусу.
На сьогодні це один із найбільш потужних закладів охорони здоров’я Вінниччини.
«Ця лікарня вважається обласною, тож за потреби вона може підсилити місто в разі переповненості ковідних ліжок. У медзакладі готові приймати пацієнтів з усієї області. Минулого року, під час перепрофілювання Центру СНІДу на інфекційну лікарню, всього за кілька тижнів вдалося зробити майже неможливе – підготувати приміщення та встановити 89 ліжок з киснем. Цієї осені на території медзакладу встановили кріогенний газифікатор з медичним киснем для безперебійного забезпечення життєво необхідною речовиною пацієнтів з коронавірусом», - розповів Сергій Борзов.
Очільник області також додав, що боротьба проти коронавірусу постійно створює нові виклики, подолання яких потребує пошуку нових підходів.
«Зауважу, що одним із найбільш ефективних шляхів у медичній галузі було рішення про встановлення кисневих станцій на території лікарень. Тож коли виникла проблема з постачанням кисню на піку захворюваності, медзаклади мали автономний режим. Це також давало змогу не потрапляти до «червоної зони» протягом тривалого часу. На сьогодні Вінниччина займає друге місце серед усіх областей за кількістю ліжок з киснем. Фахівці працювали понаднормово, але завдяки лікарям у нас все вийшло, тож із сьогоднішнього дня Вінниччина у жовтій зоні епіднебезпеки», - зазначив Сергій Борзов.
Очільник області також додав, що на сьогодні медицина Вінниччини активно розвивається. Значна увага приділяється розвитку медичної галузі у сільській місцевості.
На завершення зустрічі Василь Князевич висловив щиру подяку Голові ОДА Сергію Борзову і його Першому заступнику Наталі Заболотній, а також усім медичним працівникам, які знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусною інфекцією.
Довідка :
Вінничан, переможців відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» протягом 2020-2021 років визначено у таких номінаціях:
- Прославу у номінації «За досягнення у міжнародному співробітництві в охороні здоров'я» отримав підполковник медичної служби Лазаренко Юрій Вікторович, начальник травматологічного відділення клініки ушкоджень Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону;
- у номінації «Найкращий заклад охорони здоров'я» отримав Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону (2 місце по всій Україні);
- у номінації «Найкращий медичний працівник» отримала Ніжньовська Галина Василівна, старша медична сестра хірургічного відділення N2 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні;
- у номінації «Новатор охорони здоров'я» отримав Нагайчук Василь Іванович, доктор медичних наук, професор кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, завідувач Клінічного Центру термічної травми та пластичної хірургії Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради»;
- у номінації «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров'я» отримала Бровінська Людмила Миколаївна, директор Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарні Вінницької обласної Ради», лікар-інфекціоніст дитячий;
- у номінації «За наукові розробки в медицині» отримала Воронкіна Альона Сергіївна, доцент кафедри фармації Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.