З метою популяризації Вінницького обласного територіального відділення Малої академії наук України, яке займається підготовкою учнівської молоді до науково-пошукової діяльності, а також для підвищення медіаграмотності підлітків, на базі Гніванської гімназії № 2 з учнями 10-го класу проведено інтерактивний захід у формі ділової гри «Бесіда професіоналів».
Ініціатором такого заходу виступила учениця 10 класу «НВК «ЗЗСО I-III ст. – гімназія №2» Гніванської міської ради» Вінницької області Крістіна Римарь. Вона підготувала своє наукове дослідження для участі у конкурсі робіт Малої Академії Наук України. Науковим керівником майбутньої науковиці виступила Перший заступник Голови ОДА, кандидат наук з державного управління Наталя Заболотна.
Тему свого наукового дослідження «Ділова гра як форма комунікації підлітків на перервах» Крістіна Римарь обрала сама, адже відчуває потребу у налагодженні спрямованої комунікації між однолітками під час перерви.
Говорячи про спільну науково-дослідницьку роботу, Наталя Заболотна відмітила: «Я виступила науковим керівником учениці 10-го класу, яка підготувала свою науково-дослідницьку роботу. У рамках дослідження була практична частина, і от сьогодні ми скористалися можливістю на базі школи у м. Гнівань, де навчається Крістіна, провести апробацію цієї гри. Адже беззаперечним є той факт, що значну роль у формуванні особистісних якостей підлітків відіграє організація освітнього процесу у школах. Саме у процесі навчання розвиваються або нівелюються самооцінка, самоповага, толерантність, самостійність, відповідальність, сприйняття інших поглядів, уміння дискутувати та відстоювати свої переконання. Тому те, як навчають, має не менше значення, ніж те, чого навчають. Аналізуючи численні дослідження розуміємо, що навчання ефективніше та приносить більше задоволення, коли воно є інтерактивним. Саме тому нами була обрана ділова гра як форма інтерактивної роботи з учнями».
Тематична спрямованість гри була обрана у напрямку підвищення медіаграмотності підлітків.
Умовою конкурсу було обов’язкове практичне застосування дослідження. Тому інтерактивний захід «Бесіда професіоналів» проведено з учнями 10-го класу Гніванської гімназії № 2 для перевірки практичного значення науково-дослідницької роботи.
«Ми розуміємо, що у сучасному світі люди повинні вміти робити вибір та приймати ефективні рішення. У суспільстві, в якому відбувається перехід до цифровізації, впроваджуються нові інформаційно-комунікаційні моделі взаємовідносин, але при цьому існують застарілі підходи та консерватизм у вирішенні багатьох важливих питань - люди повинні вміти відстоювати позитивні зміни та вчитися аналізувати інформацію, яка навколо нас», - відмітила Наталя Заболотна.
Серед гостей - Олександр Теренчук, відомий український актор, ведучий шоумен та депутат Вінницької міської ради. Його біографію та досягнення учні обрали самі, як об’єкт науково-пошукового дослідження.
Модераторами заходу були Крістіна Римарь та депутат обласної Ради Тетяна Каменщук. Під час ділової гри учні мали три етапи завдань. Самостійно готували матеріали для аналізу на правдивість та вірогідність. Розібратися у інформаційних матеріалах допоміг Олександр Теренчук, який підтверджував чи спростовував інформацію, яку учні знайшли у різних інформаційних джерелах: телебаченні, радіо, пресі та Інтернеті.
Підбиваючи підсумки ділової гри, Наталя Заболотна відмітила: «Я щиро дякую Олександру Теренчуку, який долучився до ділової гри, як гість. Саме його особистість для дослідження обрали самі учні. Ми мали кілька завдань в проведенні цього заходу. По-перше – це популяризація регіонального відділення Малої академії наук. Ми бачимо, що вік науковців старішає щороку, тому вкрай важливо, аби до науки долучалась молодь. Ми пропагуємо заняття наукою серед учнівської молоді. Друге важливе завдання ділової гри - медіаграмотність. В умовах, коли Україна знаходиться у стані війни з Росією, окрім військового конфлікту з боку ворога ведеться ще й інформаційна війна. Тому слід показати наскільки важливо розуміти інформацію, її аналізувати, визначати її першоджерело. Об’єднавши всі ці завдання, ми отримали гарний результат. Чули відгуки від учнів та учасників. Впевнена, що ми продовжимо таку практику в інших школах нашої області».
Олександр Теренчук, ділячись своїми враженнями після двогодинного спілкування з учнівською молоддю, зазначив: «Я був приємно здивований, як діти попрацювали. Знайшли досить велику кількість інформації, нагадали мені навіть те, що було підзабуте... Учні цікаво подавали інформацію та задавали свої запитання. Тобто була пророблена колосальна робота, а медіаграмотність довела, що вони можуть рухатись у цьому напрямку і бути медійно освіченими».
Відомий гуморист і актор також запевнив, що будь-яка комунікація в хорошому напрямку завжди корисна для дітей, тому що це дає їм нові знання і новий досвід.
«Впевнений, що 100% це буде корисно для дітей. Чим частіше ми будемо проводити такі зустрічі, тим більше вони набиратимуться знань і будуть усвідомлено ставати розумнішими, формуючи свою особистість», - підсумував Олександр Теренчук.
На згадку про цікаву зустріч усі бажаючи мали можливість зробити фото з відомим і успішним вінничанином, актором Олександром Теренчуком.