Про це голова районної державної адміністрації Михайло Демченко сказав під час серпневої підсумкової конференції працівників освіти Вінницького району, яка відбулася 29 серпня в приміщенні Вінницького районного Будинку культури с.Вінницькі Хутори.
Виступаючи перед освітянами, Михайло Демченко відзначив, що наша держава на разі долає непростий шлях реформування, здійснення децентралізації влади та втілення у життя європейських демократичних принципів. Однією із успішних складових цих процесів є модернізація, вдосконалення змісту, а також формування нових акцентів і підходів в процесі розвитку освіти відповідно до нових суспільно-політичних процесів і реалій нашого життя.
«Сьогодні нікого не потрібно переконувати у тому, що освіта – найпотужніша зброя, аби змінити світ.Тому, інвестиція в освіту – інвестиція в наше майбутнє! Беззаперечним є той факт, що нам потрібна інша освітня політика, яка має привести до європейської України», - наголосив очільник району.
У нинішньому році розпочнеться практична реалізація Концепції Нової української школи.
У межах реформи освіти в Україні, Уряд на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом виділив 1,37 млрд. грн. на програму модернізації початкової освіти, 25-відсоткове збільшення зарплат вчителів, а також у вересні планує затвердити програму будівництва дитячих садків в Україні.
За словами голови райдержадміністрації Михайла Демченка, вже з 1 вересня 2018 року за парти в навчальних закладах району сядуть 650 першокласників. Усі вони будуть навчатися за новим державним стандартом. Інший зміст освіти, нова методика навчання та освітнє середовище – такі основні складові нової української школи. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
Якість та доступність – це два ключові завдання, які стоять перед освітою. І на сьогодні на реалізацію цих пріоритетів вкладаються великі кошти, як на державному, так і на місцевому рівнів.
Михайло Іванович також зазначив, що цього року на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти за програмою «Нова українська школа» з державного бюджету на програму модернізації початкової освіти було виділено майже 1,5 млн. грн. та з районного – 161,3 тис.грн. На ці кошти закуплено дидактичні матеріали, шкільні меблі, комп’ютерне обладнання для навчальних закладів району.
Нова школа потребує нового вчителя, який допоможе розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини. Які знання отримають ці діти залежить лише від якісної професійної підготовки педагогічного працівника. Нова школа потребує нового вчителя - лідера, який може вести за собою, який сформує в дітей ключові компетентності, що необхідні для сучасної людини в 21 столітті.
З районного бюджету витрачено 43,3 тис. грн. на навчання викладачів, які будуть працювати за методикою нової української школи.
«Я вірю, що Нова українська школа зможе знайти свій шлях до серця та розуму дитини, допоможе становленню життєздатної всебічно розвиненої людини нового покоління, забезпечить якість навчання та сучасну освіту. Розвиток освіти в районі є пріоритетним напрямком діяльності районної влади», - підкреслив Михайло Демченко.
Особлива увага зосереджена, в першу чергу, на поліпшенні матеріально – технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів району.
В цілому в 2018 році з бюджету району та за рахунок залишку коштів субвенцій з державного бюджету на видатки розвитку закладів освіти передбачено 13,2 млн. грн.
Крім того, упродовж року владою вживалися дієві кроки щодо належного функціонування системи освіти району, з районного бюджету виділено:
- майже 5 млн.грн. для організації харчування школярів 1-4 класів та пільгової категорії учнів;
- 128 тис.грн. для організації підвезення дітей сільської місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів;
- 390,2 тис.грн. для організації підвезення вчителів;
-майже 190 тис.грн. на виплату стипендій обдарованим дітям.
«Якісна освіта – основа розвитку суспільства, тому влада підтримує і буде підтримувати освітню галузь, як ідейно, так і фінансово. Ми, як ніхто, повинні робити усе можливе, аби наші діти могли навчатися та розвиватися в комфортних умовах», - підкреслив голова райдержадміністрації Михайло Демченко.