За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його Перший заступник Наталя Заболотна провела засідання Координаційного штабу з питань підтримки цивільного населення.
Учасники обговорили п’ять актуальних проблем.
Зокрема, йшлося про приведення у відповідність місць тимчасового проживання ВПО.
За словами Наталі Заболотної, в області досі є МТП, які не закрили питання з укладенням договорів, доступом до інформації, встановленням скриньок, вогнегасників, складанням сплавів евакуації, наявністю альтернативних джерел електроенергії, умеблюванням.
«Пропрацювали з громадами, у яких треба усунути ці недоліки». – зазначила посадовиця.
Також йшлося про прийняття і затвердження Програм для підтримки ВПО у територіальних громадах.
«На Вінниччині діє Обласна цільова програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023 – 2027 роки. Проте кожна громада повинна мати аналогову місцеву програму. Зараз лише 10 ТГ затвердили їх. У 38 – існують комплексні, які передбачають деякі пункти, що стосуються завищення окремих верств населення. У 15 громадах немає жодних програм взагалі». – зауважила Перший заступник Начальника ОВА.
Окремо учасники розглянули питання щодо утворення Рад ВПО у районних військових адміністраціях та територіальних громадах.
Наталя Заболотна акцентувала, що досі не утворили консультативно-дорадчі органи 34 громади та 3 РВА.
Під час засідання голова обласної ради ВПО Ілля Хаджинов запропонував консультаційну допомогу.
«На жаль, не виключаємо і проблеми з низькою активністю переселених людей в громадах. Маємо активніше їх інтегрувати в суспільне життя та прийняття рішень, які стосуються безпосередньо їх», - підкреслила Перший заступник Начальника ОВА.
Обговорили також залучення безробітних до суспільно корисних робіт.
Як зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Скоковська, це гарний приклад співпраці влади та громади, адже вже 49 із 63 громад прийняли рішення про організацію суспільно корисних робіт. Майже 2000 осіб мають стабільну, хоч і тимчасову, роботу. 150 із них - ВПО.
Також на Вінниччині навіть є кейс із працевлаштування ветерана.
«Добре те, що стейкхолдерами є і громадські організації. Тому працювати можна не лише в комунальних підприємствах, а й долучатися до виготовлення маскувальних сіток, солдатських куховарень, формування наборів гуманітарної допомоги. До того ж, заробітну плату виплачує держава, це іще й внесок у добробут своєї громади». – зауважила посадовиця.
Розглянули й питання щодо прийняття місцевих програм підтримки Захисників та Захисниць і їх сімей.
Наразі лише 40 громад мають затверджені програми.
«Ветеранська політика повинна бути в пріоритеті. Це елементарне розуміння важливості роботи наших Захисників та Захисниць. Це не просто про шану, а нашу відповідальність». – наголосила Наталя Заболотна.
Наприкінці засідання Перший заступник Начальника ОВА подякувала усім учасникам за роботу.
«Сподіваюся згодом матимемо іще кращі результати». – резюмувала Наталя Заболотна.