За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його заступник Андрій Кавунець взяв участь у тренінгу щодо основних принципів вебдоступності та спеціальних вимог Національного стандарту України до сайтів органів публічної влади.
Захід проходить 26-27 червня у змішаному форматі: офлайн та онлайн.
До учасників звернулись із вітальним словом Мстислав Банік - керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України та Оксана Гречко, спеціалістка з політики цифровізації, Програма розвитку ООН в Україні.
У перший день тренінгу його учасники розглядають основи вебдоступності, її міжнародні стандарти та головні інструменти.
Звертаючись до присутніх, Мстислав Банік підкреслив: «Ваша цифровізація є запорукою інтеграції напрацювань Міністерства цифрової трансформації України як у центральні органи виконавчої влади, так і в державні установи обласного рівня. Під час повномасштабної війни в країні єдиний спосіб доставки документів сервісів і послуг з територій, яких фізично не існує, - онлайн сервіси. ЦНАПи працюють, адже їх співробітники перемістились у більш безпечні регіони. Тож сьогодні є потреба турбуватись на всіх рівнях про вебдоступність і розвивати цей напрямок.
Андрій Кавунець додав, що доступність у ЦНАПах, доступність на дорогах – це вже звичні для нас вимоги, наразі вебдоступність ресурсів органів державної влади та місцевого самоврядування сьогодні як ніколи на часі.
«За останні півтора року, коли в країні точиться повномасштабна війна, інформація, що розміщується на офіційних вебресурсах має величезний вплив,- підкреслив заступник Начальника ОВА.- Це вже не проста статистика, тож неминуче постає питання доступності інформаційних ресурсів. Позиція обласної військової адміністрації залишається незмінною: маємо забезпечити доступність та інклюзивність абсолютно усіх сфер. Саме в 2023 році плануємо в цьому напрямку значний поступ».
Працюємо, аби забезпечити потреби і запити кожного мешканця абсолютно усіх громад Вінниччини.
Навчання організували в партнерстві з Вінницькою обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Японії у межах "Проєкту підтримки Дія", що Програма розвитку ООН в Україні реалізовує за фінансування Швеції.