Плеяда культурно-мистецьких заходів «Ти у мене єдина» до 30-річчя незалежності України продовжує подорожувати Вінниччиною.
Черговим обласним культурно-мистецьким проєктом «Музика понад часом» 7 серпня мали можливість насолоджуватись мешканці та гості міста-курорта Хмільник.
Привітати учасників та глядачів проєкту, а також насолодитись марафоном класичної музики завітав Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов.
«Сьогодні для усіх звучить та музика, яку ви любите. Нехай ці приємні мелодії почує і молодь – почуття смаку треба виховувати. Насолоджуйтесь концертом, спілкуванням! Діліться гарним настроєм! «Музика понад часом» - для вас! Скоро святкуватимемо разом наше свято – свято України!
Важливо, що можемо збиратися просто неба на концерт, говорити українською… Бо віримо у свою країну – вона у нас одна. І цей день - для вас!»
У своєму виступі Сергій Борзов подякував за підтримку у підготовці фестивалю міському голові Миколі Юрчишину. Та підкреслив, що місто Хмільник повинно туристично відродитись. Місто має для цього достатній потенціал: «Тут лише один знаменитий палац графа Ксідо вартий уваги», - відмітив очільник області.
В програмі проєкту прозвучав марафон класичної музики у виконанні творчих колективів Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича.
На відкритому імпровізованому концертному майданчику міського парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка квартет «Гальярда» презентував свіже звучання відомих творів різних епох в оригінальних аранжуваннях учасників колективута заслуженої артисти України Наталії Лановенко.
Подільський камерний хор «Леонтович-капела» подарував глядачам концертну програму «Хорові імпрези», до якої увійшли рідко виконувані твори подільських композиторів, класика світового хорового мистецтва, твори сучасних хорових композиторів із використанням різноманітних вокальних прийомів і технік, електронних музичних інструментів та елементів театралізації.
Родзинкою фестивалю став виступ Симфонічного оркестру обласної філармонії під керівництвом маестро Георгія Куркова з грандіозною програмою «Хіти з екранів».
Яскравим доповненням проекту стала мистецька акція «Малюємо музику», де всі охочі, розташувавши свої мольберти на зеленій галявинці біля концертного майданчику та слухаючи музику, створювали в уяві певні образи, які потім відтворювали на папері.
Обласним художнім музеєм розгорнуто виставку факсимільної репродукції творів живопису XVIII—XX століть всесвітньовідомих художників Марчелло Бачареллі, Ж. Лампі Старшого,Р. Шустера, Б. Роде, А. Шрейєра, Л. Майє, О. Фроммеля, О. Росліна, М. Квадаль, Г.Кюгельгена, Я. Мізевича, І. Ясинського, Ю. Сімлера, Т. Гольпайна, І.Репіна та інших видатних митців, у тому числі і сучасних. Музей П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк - філія обласного краєзнавчого музею вперше для гостей фестивалю презентує партітуру опери М.Глінки «Життя за царя» (Іван Сусанін), видання 1860-х років.
І, головне, це подія для всієї сім`ї. Для молодших глядачів були передбачені інтерактивні ігри, конкурси, екскурсії старими замковими мурами, майстер-класи, подарунки, дитячі атракціони та фотозона, де за бажанням можна ближче познайомитися з музичними інструментами, взяти їх у руки, поімпровізувати та спробувати пограти.