Голова ОДА Сергій Борзов зазначив, що 21 медичний заклад області матиме 30 незалежних джерел кисню вже на 1 лютого поточного року.
«Лише у 2021 році Уряд виділив регіонам 1 млрд 654 млн грн. Зокрема, у другому півріччі минулого року закуплено 385 кисневих станцій для лікарень. Водночас у липні 2021 року функціонувало лише 50 кисневих станцій, на кінець року – вже 92. Також 118 кисневих станцій вже закуплені за кошти субвенції та наразі монтуються в лікарнях», - зауважив очільник Вінниччини.
Окрім того, Медичні закупівлі України придбали 225 кисневих станцій для лікарень, які будуть приймати пацієнтів із COVID-19. Їх встановлення заплановано на січень-лютий цього року.
Сергій Борзов також зазначив, що на сьогодні в Україні є 23 ліцензованих виробники медичного кисню: « Наразі є підтвердження швидкого постачання кисню в лікарні у разі стрімкого зростання потреби. Для цього підприємства вже формують резерви кисню у сховищах.Чому важливо лікарні мати свою кисневу станцію або кріогенний циліндр? Це незалежність! Не потрібно шукати балони і думати про дозаправку киснем. Перевага кисневої станції у тому, вона виробляє кисень з навколишнього повітря», - підкреслив очільник області.
Обладнання лікарень кисневими станціями дозволить підготуватися до наступних хвиль коронавірусу та забезпечить киснем реанімаційних пацієнтів і після епідемії.
На Вінниччині кисневі станції уже працюють у 8 лікарнях:
Могилів-Подільській ОЛІЛ;
Калинівській ЦРЛ;
Гайсинській ЦРЛ;
Ладижинській МЛ;
Центрі інфекційних хвороб;
Вінницькій МКЛ № 3;
Тростянецькій МЛ;
Хмільницькій МЛ.
Кріогенні циліндри використовують 8 закладів:
Барська МЛ;
Вінницькі багатопрофільна лікарня;
Вінницька МКЛ № 1;
обласна дитяча клінічна лікарня;
обласний фтизіопульмонологічний центр;
Центр інфекційних хвороб;
обласна дитяча інфекційна лікарня;
Вінницька міська клінічна лікарня № 3.
За 17 млн грн державної субвенції для 9 «ковідних» лікарень області закупили 4 кисневі станції та 5 кріогенних газифікаторів:
Барська МЛ;
Шаргородська МЛ;
обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр;
Ладижинська МЛ;
Немирівська МЛ;
Жмеринська ЦРЛ;,
Могильов-Подільська ОЛІЛ;
Калинівська ЦРЛ;
Гайсинська ЦРЛ.
Усі мають ввести в експлуатацію до 31 січня.
Також 5 кисневих станцій отримають: Бершадська ОЛІЛ, Тульчинська ЦРЛ, Хмільницька ЦРЛ, Ямпільська МЛ, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня – їх закупило МОЗ.
«На жаль, кількість нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 зростає як по всій Україні так і по Вінницькій області. З 24 січня Івано-Франківська область переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Тому вкотре прошу вінничан – вакцинуйтесь та дотримуйтесь карантинних обмежень. Звернутися на бустерне щеплення можна в будь-який пункт чи центр вакцинації вашої громади.Вакцина від COVID-19 убезпечить вас і ваших близьких», - підсумував Голова ОДА.