14 вересня, Вінниця відзначила свій 656-ий День народження. На святкування Дня міста до Вінниці прибули представники іноземних делегацій, а також екс-прем’єр-міністр України (квітень 2016 - серпень 2019 рр.) Володимир Гройсман.
Вінницький район представила делегація у складі: голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, депутат районної ради Лариса Земелева, сільські, селищні голови та голови ОТГ Олег Шулікін, Микола Демченко, Владислав Яклюшин, Дмитро Науменко, Олександр Ковінько та Володимир Сич.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Вінницький міський голова Сергій Моргунов побажав вінничанам позитиву, усмішок, добра та благополуччя у родинах. «Місто Вінниця – найкраще місто у всьому світі, і з кожним роком воно стає ще кращим та охайнішим. Ми й надалі ремонтуємо дороги, утеплюємо школи та дитячі садочки, ми продовжуємо будувати школу на Поділлі, кардіоцентр у мікрорайоні Вишенька. В місті системно здійснюються реконструкції площ, вулиць та скверів. Відкриваються нові потужні виробництва», - відзначив Сергій Моргунов.
З вітанням до вінничан звернувся Володимир Гройсман: «Для мене завжди залишається високою честю звертатися до вас, вінничани, особливо коли мова йде про День народження нашого прекрасного міста! Кожен рік ми бачимо, як Вінниця змінюється. І я переконаний, що в майбутньому ці зміни будуть ще більш помітними та відчутними. В моєму серці Вінниця займає особливе місце. Де би я не був, у цей день я завжди тут! Що б я не робив, я завжди думаю: що я можу зробити для Вінниці? Все, що ми маємо – це праця сотень тисяч вінничан. І попереду у нас є багато складних завдань і великих успіхів». На завершення виступу він побажав вінничанам добра, миру, процвітання та благополуччя.
Після завершення урочистої частини, усі охочі ознайомилися з цікавими локаціями та проєктами різного спрямування, такими як: «Вінниця – місто славетних!», історичний проєкт «Вінниця: генеалогія самоврядності» (виставка «Галерея історичного костюма XIV-XX ст.»), проєкт «Сад Коцюбинського» (жива книга Коцюбинського, презентація проекту «Музей у мініатюрі», виставка експонатів музею), «Вінниця – місто свідомих!», «Вінниця – місто ідей!», «Вінниця – місто дитячих усмішок», а також проект «ALTMAN сквер» (репродукція картин художника, жива картина «Анна Ахматова», фото інсталяція «Синій пейзаж», конкурс на краще архітектурне рішення благоустрою скверу Альтмана).
У День міста на Майдані Небесної Сотні розпочався ІІІ Мистецько-культурний фестиваль «Водограй» від ВДПУ ім.М.Коцюбинського. Також до уваги присутніх презентували проєкт «Найбільший герб Вінниці» та вишиту книгу про Вінницю.
Водночас у центрі міста розпочався фестиваль майстерності і талантів «Маленькі райони великого міста», а на Площі Європейській стартував родинний фестиваль «Вінничани мають таланти».
Варто зазначити, що програма заходів включала чимало цікавинок для різних вікових категорій. Зокрема, у Центральному міському парку презентували проєкт для людей поважного віку «Вінниця – місто активних!». Крім цього, на майдані Водограй розпочали роботу клуби за інтересами.
Вінничани та гості міста також дізналися більше про значення орнаментів та особливості подільської вишивки. Це стало можливим завдяки проєкту «Вишивана доля Вінниччини», презентованого Вінницьким обласним центром народної творчості.
Парк бібліотечних розваг, майстер-класи «Творимо разом», фотозони «Казкове дитинство» та лаунж зона «Читай!» та багато інших локацій підготували організатори свята для відвідувачів.
Фіналом святкування Дня міста став концерт на площі Василя Стуса. Тисячі вінничан танцювали та підспівували українській співачці Ірині Федишин, гурту Pianoбой та Сергію Міхалку із оркестром Ляпіс 98.