14 квітня голова районної державної адміністрації Віталій Урдзік спільно із заступником Володимиром Коваль взяли участь в семінар-нараді з питань обговорення проєкту типової програми «Громада безпечного середовища». Захід організували та провели представники Головного управління ДСНС області на чолі з очільником відомства Русланом Шевчуком та представники Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» у селищі Літин.
«Створення безпечного середовища в громаді є одним з основних пріоритетів її діяльності, – зазначає Віталій Урдзік - відтак, надзвичайно актуальною є потреба в обговорені органами місцевого самоврядування конкретних рекомендацій щодо розробки та реалізації місцевих програм забезпечення безпеки і правопорядку . Гадаю, що дуже добре коли є можливість очільникам громад обмінятися досвідом, поспілкуватися між собою, адже практика показує, що на територіях, де є високий рівень згуртованості громад, спостерігається вища здатність протистояти негативним ситуаціям».
В рамках заходу присутнім було продемонстровано успішні пілотні проекти, реалізовані в рамках децентралізації влади, які наразі функціонують на території області, зокрема це Центри безпеки громадян, місцеві пожежні команди та добровільні пожежні дружини «Добровольці-вогнеборці».
Досвідом співпраці з містом- побратимом Республіки Польща поділився Літинський селищний голова Анатолій Бичок, де на разі реалізовано вже чимало програм, завдяки яким з 2017-го року рятувальники громади отримують суттєву гуманітарну допомогу для забезпечення підтримуючих заходів.
В ході наради присутні заслухали змістовну доповідь радника голови обласної державної адміністрації Андрія Кавунця.
В свою чергу, голова Міжнародної ГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк зазначив на актуальності питання взаємодії: «Як свідчить міжнародний досвід, реалізація безпекових ініціатив на рівні громади, в Україні, процес тривалий, який лише набирає обертів».
У підсумку, учасниками семінар-наради було вирішено, що наразі є вкрай необхідним провести ретельний аналіз потреб жителів громад, організувати ряд публічних обговорень проблем створення безпечної громади, розвиток сталих партнерств і міжвідомчої взаємодії.