У цьому році МОП у Всесвітній день охорони праці робить акцент на проблемі насильства у сфері праці. Дослівно девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: «Насильство і домагання у сфері праці» (Violence and Harassment in the World of Work).
У рамках кампанії до Всесвітнього дня охорони праці – 2020 організація планує підготувати глобальний звіт, у якому розповість, як саме за допомогою комплексних заходів з охорони праці на національному та локальному рівнях можна викорінити насильство і домагання у сфері праці.
Серед цих заходів, наприклад, включення до законів, регламентів та колективних договорів про охорону праці положень стосовно насильства і домагань, а також розроблення конкретних стандартів, правил, норм і рекомендацій щодо впровадження програм та профілактичних заходів на робочих місцях.
Згідно з рекомендаціями МОП, на локальному рівні конкретних робочих місць надійна система управління охороною праці може включати оцінку психосоціальних ризиків, зокрема пов’язаних із насильством та домаганнями, й контроль за ними.
МОП і раніше приділяла увагу вирішенню проблеми насильства і домагання у світі праці. Зокрема, у червні 2019 року на конференції, приуроченій до 100-річчя МОП, були ухвалені Конвенція про боротьбу з насильством і домаганнями (№ 190) та Рекомендація (№ 206), що її доповнює; ці документи закликають до заборони і запобігання насильству та домаганням у сфері праці.