Про можливості та супровід, які отримають громади завдяки участі Мережі з обміну досвідом (Програмі підтримки) «Управління майном відумерлої спадщини», говорили в рамках промо-заходу на базі Вінницького регіонального офісу Програми U-LEAD.
Участь у Мережі забезпечить громаді підтримку в напрацюванні пакету документів для організації роботи місцевої ради та її виконавчих органів щодо виявлення, обліку та набуття у комунальну власність майна відумерлої спадщини, а також можливість ознайомитися з досвідом колег та поділитися власними практиками.
Відібрані громади працюватимуть у кількох форматах: інформаційні сесії, семінари та практикуми, індивідуальні консультації.
В рамках нової Мережі громади-учасниці на першому етапі ознайомляться:
- з реалізацією повноважень місцевої ради по роботі з майном відумерлої спадщини;
- з чого почати роботу з майном відумерлої спадщини.
Другий етап роботи в Мережі буде присвячений підготовці звернення до суду щодо визнання спадщини відумерлою. Громади-учасниці опрацюють:
- законодавчий порядок підготовки документів для звернення до суду щодо визнання спадщини відумерлою;
- інструменти збору інформації про майно та необхідний пакет документів;
- судову практику.
«Налагодження системної роботи з майном відумерлої спадщини в органах місцевого самоврядування є важливим напрямком. Зокрема, прийняття певних локальних правових актів, які регламентують процедуру виявлення, обліку такого майна. Адже це постійний процес і таке майно з’являється безперервно. Після прийняття такого майна у власність громади, його можна використати для різних потреб, в тому числі для створення житлових фондів», - зазначив керівник Вінницького регіонального офісу Програми U-LEAD Віталій Швець.
На третьому етапі роботи мережі учасники матимуть можливість вивчити порядок розгляду судових справ щодо відумерлої спадщини та можливості використання такого майна для потреб громади.
Загалом, участь у Мережі дозволить громаді підготувати команди фахівців для роботи з управління майном відумерлої спадщини, а також дотримуватись вимог Цивільного кодексу України щодо обов’язку ОМС приймати таке майно в комунальну власність.
Довідково:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.