Пошук по сайту

Архів новин

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
41834900
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
17122
25110
72345
41678374
284759
602279
41834900

Ваш IP: 3.16.203.27
21 листопада 2024 19:34

Україна та ЄС підтвердили відданість стратегічному партнерству

Спільна заява за результатами 20-го Саміту Україна-ЄС, який відбувся у Брюсселі, 9 липня, засвідчує незмінність позиції ЄС щодо українсько-російського конфлікту та визначає основні пріоритети співпраці на рівні стратегічного партнерства між Україною та Євросоюзом.

Так, у заяві йдеться про те, що європейські лідери вкотре "підтвердили відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом".

У документі вітається обопільне збільшення обсягів взаємної торгівлі. Також європейські лідери знову чітко і не однозначно наголосили на тому, що визнають європейські прагнення України і підтримують її європейський вибір.

"Ми ознайомилися з широкомасштабним процесом реформ, що проводиться Україною, і вітаємо зобов'язання продовжувати їх реалізацію та забезпечити непохитність у їх реалізації", – йдеться у документі.

Окремий пункт документа присвячений боротьбі з корупцією в Україні. Так, у заяві лідери ЄС наголошують на важливості вже вчинених кроків у цій сфері, а також на важливості початку роботу Вищого антикорупційного суду України.

В документі чітко сформульоване ставлення країн ЄС до російської агресії. Євросоюз вважає Росію агресором і надалі закликає до повної імплементації Мінських угод.

"Беручи до уваги зусилля української влади, ми погодилися з необхідністю продовжувати допомагати у вирішенні соціально-економічних та гуманітарних наслідків конфлікту з Росією…", – додається у документі.

Останній пункт заяви присвячений катастрофі малазійського Боїнга рейсу МН-17. ЄС у ньому закликає Росію взяти на себе відповідальність та співпрацювати з органами слідства для повного розслідування трагедії.

Президент України Петро Порошенко після ухвалення заяви наголосив, що Кремль має погодитися на запровадження багатонаціональної миротворчої операції під егідою Організації Об’єднаних Націй на території всіх тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, у тому числі і на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

Він також зазначив, що високо цінує нещодавні рішення Ради ЄС про продовження економічних та галузевих санкцій ЄС проти Росії до 31 січня 2019 року, а також про кримський пакет санкцій ще на один рік.

"Незважаючи на всі підроблені підрахунки Росії, санкції змушують Кремль платити величезну ціну за свої міжнародні злочини. І Кремль буде продовжувати платити, поки не змінить свою поведінку", - наголосив Петро Порошенко.

Голова Європейської Ради Дональд Туск зазначив, що ЄС продовжує надавати свою непохитну підтримку територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України і запевнив у тому, що з боку ЄС непорушним залишається і невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя.

"Нещодавно ми розширили список осіб, яким заборонено в’їзд до Європейського Союзу – це сталося після того, як на кримському півострові було проведено російські президентські вибори і було розпочато будівництво керченського мосту без згоди України", - додав Дональд Туск.

"Ми продовжуємо вимагати повного виконання Мінських угод і наголошуємо на відповідальності Росії за війну на Сході України. Кілька днів тому лідери ЄС одностайно погодилися знову продовжити на шість місяців наші економічні санкції проти Росії. За даними ООН, з 2014 року у цьому конфлікті загинуло понад 10 тисяч 250 осіб, понад 24 тисячі 600 осіб було поранено, і це відбувається у Європі", - наголосив Голова ЄР.

"Сьогоднішній ювілейний, 20-й, саміт підтвердив чітку волю ЄС надалі підтримувати відновлення територіальної цілісності, суверенітету, незалежності України в протидії агресії Росії проти нашої держави. Санкції через дії Росії проти українського Криму і українського Донбасу продовжені. В тексті декларації вперше перелічуються імена наших громадян, що стали політичними в'язнями в РФ і яких прагнемо визволити з полону. Саміт високо оцінив досягнення України  щодо виконання Угоди, зростання товарообігу між Україною та ЄС на основі можливостей зони вільної торгівлі, а також намітив чіткі пріоритети для поглиблення секторальної співпраці в галузях енергетики, цифровій та митній сферах, в сфері юстиції, свободи, безпеки», – так прокоментувала спільну заяву за результатами Саміту Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.