Запам'ятайте! Ніяке хлібне поле не коштує людського життя. Не намагайтеся гасити його поодинці. Перш, ніж гасити, оцініть свої сили.
Джерелами загоряння можуть стати:
- непогашені недокурки, багаття;
- іскри від високовольтних проводів, що обірвалися;
- несправні іскрогасники і глушителі автомобілів, мотоциклів і тракторів.
- дитячі пустощі з вогнем.
ВАШІ ДІЇ
1. Негайно відправте кого-небудь у найближчий населений пункт за допомогою, викличте оперативно-рятувальну службу і самі постарайтеся, визначивши напрямок вітру, локалізувати пожежу. Дозрілий хліб горить дуже швидко, перекидаючись з колоска на колосок, тому спробуйте косою, ціпком або ногами збити колосся на землю на шляху вогню, утворивши смугу шириною 2 - 3 м, не допускаючи поширення вогню по верху.
2. Збивайте вогонь гілками, мокрим одягом, не давайте йому розгоратися. Використовуйте принесені лопату, викопуючи уздовж крайки вогню землю суцільною смугою висотою 6-8 сантиметрів, шириною 40-60 сантиметрів. Згрібайте на шляху вогню солому, залишаючи очищену смугу шириною не менш 0,5 метра.
3. За допомогою людей і техніки постарайтеся перепинити шлях вогню, виривши канаву або провівши борозну на його шляху. Не намагайтеся самостійно гасити пожежу зустрічним вогнем - надайте це пожежникам, тому що при невдалій спробі ви ризикуєте виявитися у вогняній пастці. Якщо у вогнищі пожежі опинилася сільськогосподарська техніка, відійдіть подалі, щоб не постраждати від вибуху баків з пальним.