Пошук по сайту

Архів новин

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
41878250
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
2830
13930
115695
41678374
328109
602279
41878250

Ваш IP: 3.139.239.157
24 листопада 2024 05:15

На Вінниччині розширюється мережа агентів змін щодо забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках

Організаторами заходу для майже 30 методистів і співробітників дитячих садків м. Вінниця та 8 районів області виступили Вінницький осередок ВЕГО «МАМА-86», Департамент освіти Вінницької міської ради та КНВЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Отримали нові знання для забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках й представники дошкільних навчальних закладів Вінницького району Від професора, доктора медичних наук Олени Ковальової учасниці тренінгу дізналися чому саме діти є найбільш чутливими до дії шкідливих речовин та про шляхи зменшення навантаження хімічних сполук на організм дитини у садку. Присутні отримали відповідні рекомендації щодо забезпечення якості повітря в приміщенні, порад з придбання безпечних засобів особистої гігієни, іграшок, канцтоварів, одягу, меблів, будівельних матеріалів для ремонту, а також поради щодо вибору посуду для приготування і зберігання продуктів харчування та інших аспектів, які стосуються безпечного від впливу токсикантів оточуючого середовища.

 

Оксана Бондар, представник Вінницького осередку ВЕГО «МАМА-86», презентувала шведський досвід SSNC щодо зменшення рівня шкідливих речовин у життєвому середовищі дошкільнят у дитячих садках, з яким ознайомилась під час навчального візиту до SSNC.

Одним з елементів імплементації позитивних шведських практик під час регіонального тренінгу став майстер-клас з виготовлення м’яких екологічно безпечних іграшок від тренера зі швейної майстерності Тетяни Рибак. Кожна учасниця виготовила своїми руками м’яку іграшку з матеріалів, які відповідають вимогам екологічної сертифікації.

Учасниці заходу зауважили, що отримали дуже корисну інформацію і вже сьогодні готові слідувати отриманим практичним порадам, котрі дозволять зменшити рівень навантаження шкідливих речовин, які можуть знаходитися в оточуючому середовищі на здоров’я. Зокрема, Світлана Коваль, методист КУ «Вінницького районного методичного центру закладів освіти» ВРР  каже: «Тренінг дуже пізнавальний і корисний. Ми дізналися що слід робити, щоб створити безпечне середовище для дитини у садку. І процес виготовлення іграшки викликав дуже позитивні емоції у всіх нас! Ми поширимо отримані знання серед вихователів дитячих садків у своєму районі і проведемо майстер-клас з виготовлення м’яких екологічно безпечних іграшок».

Вихователь-методист ДНЗ №17, де реалізується пілотний проект, Наталя Гукал підтверджує: «Я дізналася багато нового про вплив шкідливих хімічних речовин на розвиток дитини, а це є дуже актуальним, адже наш садок впроваджує програму сталого розвитку. Я готова донести отримані поради та рекомендації батькам і персоналу нашого дитячого закладу».

Можна з впевненістю сказати, що подібні заходи збільшують кількість осіб, які готові робити певні кроки у напрямку забезпечення вільного від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.