Однією з особливостей людей похилого та старечого віку є їх схильність до травм зокрема перелому стегна. Така травма різко змінює життєвий стереотип людини такого поважного віку. Це часто призводить до швидкого загострення супутніх хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної систем.
У більшості випадків після такої травми людина стає інвалідом.
В Україні, підтримуючи світові тенденції, на зміну консервативному методу лікування прийшла активна хірургічна тактика.
Хірургічне втручання дозволяє зберегти рухливість нижньої кінцівки і запобігти інвалідизації хворого. Сучасна медицина пропонує ендопротезування кульшового суглоба, що значно покращує життя пацієнтові, який зможе вести активний спосіб життя і не припиняти трудову діяльність.
Так, у Вінницькій ЦРКЛ проводяться операції такого роду.
7 липня 2019 року до лікарні поступила 99-річна хвора Смульська Ніна Сергіївна, жителька с.Довгополівка Тиврівського району, з діагнозом: закритий черезвертлюговий перелом правого стегна зі зміщенням.
На консиліумі було вирішено – оперувати.
Оперативне втручання – остеометалосинтез блокуючим стрижнем провели провідні травмтологи Вінницької ЦРКЛ – Рубленко А.М., Котович О.А., Іващук Ю.М.
Хвора активізована, тобто ходить за допомогою ходунків.
Нагадаємо, що у червні місяці 2019 року була прооперована ще одна жителька Вінницького району, з смт.Вороновиця якій виповнилось 95 років з таким самим діагнозом.
Для довідки:
Проведення оперативного втручання під спино-мозковим знеболюванням не погіршує загальний стан постраждалих, оскільки відсутні наслідки та ускладнення іншого наркозу.
Відсутність операційної рани (стержні вводяться через проколи в шкірі) дозволяє уникнути крововтрати та попереджає розвиток інфекційних ускладнень.
Оскільки при проведенні оперативного втручання відсутні грубі фізичні маніпуляції у ділянці перелому та мінімальний час його виконання, то зводяться до мінімуму ризик виникнення больового синдрому, тромбоемболічних ускладнень.
Раннє відновлення функції-ходьби впливає не тільки на функціональний прогноз, але й збільшує тривалість життя.