Одним з важливих чинників впровадження медичної реформи є електронна система охорони здоров’я. Адже для того щоб підписати договір з Національною службою здоров’я України, заклад охорони здоров’я має бути зареєстрований у цій системі. Саме через систему «Електронне здоров’я» держава визначатиме, скільки пацієнтів підписали декларацію з кожним лікарем і, відповідно, який обсяг фінансування отримає заклад за новим механізмом. На першому етапі до електронної системи охорони здоров’я буде підключено заклади первинної.
медичної допомоги. Пацієнти подаватимуть декларації про вибір свого лікаря, а уповноважені представники закладів (реєстратори, медсестри, лікарі тощо) реєструватимуть їх у системі. НСЗУ оплачуватиме закладу ведення лікарем кожного пацієнта. Пацієнт отримає гарантовані державою безоплатні медичні послуги. Так система «Електронне здоров’я» допомагає реалізувати закладений у реформу принцип «гроші ходять за пацієнтом». Система складається з двох взаємопов’язаних частин, одну з яких — центральну базу даних (ЦБД) — контролюватиме держава. Заклади отримають доступ до неї через другу частину — медичні інформаційні системи (МІС), розроблені приватно. Від розробників МІС вимагається суворе дотримання вимог щодо надійності, безпеки та конфіденційності даних, якими їхні системи обмінюватимуться з ЦБД. Медичні заклади можуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи охорони здоров’я. При цьому комерційні МІС гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів. Лікар може побачити всю інформацію про свого пацієнта з центральної бази даних незалежно від того, з якою МІС він працює. З повним переліком МІС можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/ H4JMcR. В. о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун уже підписала документи про безкоштовну передачу майнових прав інтелектуальної власності на частину компонентів електронної системи охорони здоров’я від громадськості до МОЗ. Визначено переможця конкурсу на посаду генерального директора ДП «Електронне здоров’я». Ним став Денис Мацуй, який має понад 11 років досвіду у сфері інтернет-технологій, стратегічного планування та управління.
Станом на 3 квітня в системі «Електронне здоров’я» зареєструвалися 1003 медичні заклади, 12 280 лікарів, 157 299 пацієнтів.