Ремонт харчових блоків у школах має відбуватися комплексно — з урахуванням площі та специфіки приміщень навчального закладу. Зокрема, кухні мають бути укомплектовані тепловим, холодильним та технологічним промисловим обладнанням — слайсерами, міксерами тощо. Більш детально про концепцію оновлення харчоблоків розповів заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час панельної дискусії на Форумі «Реформа системи шкільного харчування».
«Наша мета — перетворити старі харчоблоки у сучасні, комфортні та безпечні простори для дітей. Відтак, у приміщеннях шкільних їдалень мають бути практичні меблі та м’яке освітлення, загальний мінімалістичний інтер’єр з використанням екологічних оздоблювальних матеріалів. А для якісного та швидкого обслуговування людей у харчоблоці треба обов’язково налаштувати технологічний процес приготування їжі», — підкреслив заступник Міністра.
Він наголосив, що саме такими критеріями для харчоблоків мають користуватися проектувальники під час будівництва та реконструкції шкіл у всіх регіонах України. Зокрема, за словами Івана Лукері, успішними прикладами харчоблоків можна назвати відповідні приміщення у таких навчальних закладах:
- школа «Поділля» у Вінниці;
- школа №15 у Маріуполі;
- навчально-виховний комплекс «Надія» с. Пісочин та школа у с. Наталино, Харківської області.
Зазначимо, регіональний форум «Реформа шкільного харчування» відбувся за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та першої леді Олени Зеленської, яка є ініціаторкою реформи системи шкільного харчування. Також на заході були присутні представники профільних міністерств, органів місцевого самоврядування, державних підприємств та громадських організацій.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цьогоріч до Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» включено 500 соціальних об’єктів.