02 лютого у Вінницькому районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області, психологинею відділу Ганною Задворною спільно із волонтером відділу пробації Іриною Тіміною провели просвітницько–профілактичний тренінг на тему: «Мотивація до саморозвитку».
Мета даного заходу була спрямована на усвідомлення та побудова суб’єктам пробації позитивних планів, також їх мотивації до самоактуалізації, самореалізації та самоутвердження у суспільному житті.
У ході зустрічі із суб’єктами пробації були обговоренні головні стимули та мотиви, які спонукають людину до змін. В основі будь-якої діяльності лежать цілі, мотиви, потреби. Цілі можуть бути досяжні і недосяжні, усвідомлені і неусвідомлені, реальні та примарні, близькі та віддалені. Цілі завжди спонукаються потребами. Пережита людиною потреба, задоволення якої важливо для її існування, розвитку і вдосконалення як індивіда так і особистості. Потреби завжди є джерелом активності людини. Потреби – головний фундамент, на якому будується вся психічна діяльність людини, її розум, почуття, воля. Рушійним стимулом до позитивних змін – є почуття власної гідності, поваги до самого себе, бажання стати сьогодні кращим ніж був учора. Тому багато дослідників стверджують, що робота над собою стає постійно, ефективною, якщо є зріла свідомість. Усвідомлення власної поведінки веде до самоаналізу та самокритики. Обдумування власної поведінки в навколишньому світі сприяє формуванню цілеспрямованості, високих ідеалів мотивів - важливих спонукальних причин роботи над собою.
По завершенню тренінгу із суб’єктами пробації були переглянуті відеоролики та презентація, а також підібрана основна стратегія формулювання активної діяльності. Щоб те, що ми робимо було результативним потрібно ставити перед собою адекватні цілі, завдання, форми й методи, розуміти свої внутрішні потреби.