Заступниця голови районної державної адміністрації, депутатка Вінницької обласної ради Тетяна Каменщук взяла участь у круглому столі з питань дотримання прав жінок з інвалідністю та гендерної рівності у Вінницькій області.
Організували захід представники громадського об’єднання «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» та громадської спілки
«ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», за підтримки Українського Жіночого Фонду, та фінансової підтримки Уряду Канади.
Співорганізатором виступив комунальний заклад «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».
Серед учасниць - перша заступниця голови Вінницької обласної державної адміністрації, депутат Вінницької обласної ради Наталія Заболотна, депутатка Вінницької міської ради, Юлія Головчук, а також активні жінки з інвалідністю.
«Рівність доступу є найважливішою умовою розвитку суспільства в цілому. Концепція будівель, навколишнього середовища, продукції, систем комунікації та електронного обладнання звісно має особливе значення для полегшення участі і сприяє незалежності кожного з нас. Безумовно в основі нової соціальної політики в державі є якість послуг та професійна підготовка фахівців», - зазначила Тетяна Каменщук.
З презентацією успішних кроків з реалізації прав жінок та дівчат з інвалідністю у Вінницькій області виступила голова Ради Асоціації «Відкриті серця» Світлана Демко.
Тривалою була дискусія з проблеми дотримання прав жінок з інвалідністю та гендерної рівності у різних сферах життя, модератором якої була заступниця директора центру «Обрій» Наталія Головко.
Цікавими були виступи працюючих жінок з інвалідністю, однак успішність їх у працевлаштуванні ще і досі є винятком, а не звичною практикою.
Результати круглого столу та пропозиції передані Народній депутатці України, представниці Комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту, голові підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірині Борзовій з метою внесення змін до законодавчої бази.
Намічені основні дії у напрямку покращення соціальних послуг для жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю.
Базовими є оновлення соціального паспорту всіх громад Вінницького району та створення спільного плану дій із залученням профільних громадських організацій.