Про втілення найбільш масштабного проекту в регіоні повідомив голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов.
Вчора Служба автомобільних доріг у Вінницькій області оголосила тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва прикордонно-мостового переходу через р. Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.
Очікувана вартість - 12 млн грн. Аукціон відбудеться 23 лютого.
Нагадаємо, що місяць тому прозвучала спільна ініціатива Президента України Володимира Зеленського та Президентки Молдови Майї Санду щодо нового маршруту між двома країнами – Київ - Кишинів. А це будівництво мостового переходу через р. Дністер та підходу до нього протяжністю 1,6 км з української сторони. Йдеться також про оновлення 137,5 км маршруту Київ — Кишинів на окремих ділянках доріг М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський та Р-08 Немирів — Ямпіль.
Закупівля ТЕО — це перший крок. За словами голови Укравтодору Олександра Кубракова, паралельно з цим готується до оновлення 137,5 км маршруту — йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону планується зробити комфортним для проїзду.
Оновлений маршрут проходитиме через Київську, Житомирську та Вінницьку області. Він стане оптимальним для подорожі до Молдови в обхід невизнаної Придністровської республіки.
«Про міст говорили і у Вінниці. Сьогодні не називаємо конкретних дат – чекаємо виготовлення техніко-економічного обґрунтування. – пояснює Сергій Борзов. - Земля має важливе значення в процесі будівництва, адже необхідно відвести землю під нову дорогу та окремо під контрольно-пропускний пункт. Після ТЕО будемо конкретно знати необхідну площу під відчуження, будемо бачити, де саме будуватимуть міст та під'їзну дорогу. Попередньо опрацьовуємо це питання із Ямпільським міським головою Сергієм Гаджуком. Зрозуміло , що потрібно проводити перемовини з людьми. Цілком можливо, що будівництво на землі, яка сьогодні є приватною власністю. А це 9 приватних ділянок (від 64 соток до 2,9 га) – майже 29 га. Однак, є ще державна власність – це 58,8 га землі, яка сьогодні в оренді до 2061 року. Сьогодні там горіховий сад фундука. Приблизно рахували, що із цих 58,8 га потрібна смуга близько 12 га. Орієнтовно вартість заходів з відчуження земельних ділянок – близько 6,6 млн грн. Міський голова Ямполя не виключає можливості заміни земельних ділянок, домовленості з мешканцями на інші варіанти, які не потягнуть витрату державних коштів на таку суму».
У свою чергу, Ямпільський міський голова Сергій Ганджук зазначає: «Скільки років Ямпіль чекає цього мосту? Я ще не народився, а мені вже 47. Міст з Ямполя на Молдову – це не просто про добробут жителів. Це стратегічний об’єкт - він необхідний для оборони нашої держави. Бо по той бік Дністра маємо Могилів-Подільський міст та далі – на Придністров’я. Посередині – нема, а це велика територія… Свого часу міст у Ямполі був, дерев’яний. Його знищили під час Другої світової війни. Час настав відновити сполучення в Молдову – ямпільчани чекають».