Головною метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень, а логотипом пробації являється ключ до людини, до її свідомості, її поведінки та її світогляду.
Тому, діяльність персоналу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області орієнтована на створенні справедливого і безпечного суспільства, сприянню здійсненню правосуддя та виконання альтернативних тюремному ув’язненню покарань.
На території Вінниччини цим займаються близько 130 працівників пробації, які безпосередньо працюють із понад 2300 клієнтами пробації. Завдяки зусиллям та наполегливості в службі працівників 98% клієнтів пробації, не вчинили повторних злочинів під час відбування покарання в громаді, перебуваючи на обліку органів пробації Вінницької області. Так, протягом 2020 року кількість випадків вчинення нових кримінальні правопорушень особами, які перебували на обліку в підрозділах пробації зменшилася майже на 20%.
Відповідно Закону «Чужих дітей не буває», яким передбачено такий вид адміністративного стягнення, як суспільно корисні роботи, діє ефективний механізм стягнення наявної заборгованості з тих осіб, хто не виконує свій обов’язок щодо дітей у вигляді виплати аліментів. Суспільно корисні роботи здійснюються на території певної громади, за місцем проживання боржника. Правопорушники допомагають місцевим громадам у вивозі сміття, прибиранні парків, зон відпочинку, кладовищ та інших місць загального користування. Тим самим привчаються до праці та усвідомлення необхідності заробляти гроші для власних потреб та потреб їх дітей.
На обліку уповноважених органів з питань пробації Вінницької області перебуває близько 200 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Загалом, протягом 2020 року порушниками відпрацьовано – 48020 годин, а зароблені ними кошти, спрямовано на ліквідацію заборгованості зі сплати аліментів.
Допомогу працівникам пробації в процесі повернення правопорушників до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві надають волонтери пробації, які активно долучаються до роботи із суб’єктами пробації. Так, 94 громадянина, які заключили договір про надання волонтерської діяльності співпрацюють з клієнтам пробації Вінницької області. За останній рік кількість волонтерів збільшилась на 7%. У підрозділах пробації області 448 cуб’єктів пробації залучаються до виховних заходів, що проводяться за участі волонтерів.
Не менш важливим напрямком діяльності пробації Вінниччини є сприяння особам, які готуються до звільнення від відбування покарання, у вирішенні питання трудового і побутового влаштування, відновленні соціального статусу повноправного члена суспільства. Так, протягом минулого року до підрозділів надійшло 283 запити щодо перевірки можливості проживання засуджених після звільнення та 108 запитів щодо перевірки можливості працевлаштування. Працівниками пробації проведено величезний обсяг роботи у вирішенні питання проживання 278 осіб та допомозі у працевлаштуванні 105 особам. До процесу ресоціалізації засуджених органи пробації залучають місцеві спостережні комісії, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, державні та громадські організації.
Уповноважені органи з питань пробації Вінницької області роблять усе, щоб бути корисним та зрозумілим для суспільства та твердо переконані, що кожен суб’єкт пробації може змінитися та бути готовим до самокерованої право слухняної поведінки в суспільстві.
Філія Центру пробації у Вінницькій області